Kaliscy kryminalni zatrzymali handlarza, Miał ponad 3 kg narkotyków oraz 106 sztuk tabletek ekstazy.
Funkcjonariusze operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ciągle monitorują sytuację związaną z przestępczością narkotykową. Za każdym razem, gdy dochodzi do zatrzymań dilerów narkotykowych, akcja jest poprzedzona wieloma czynnościami i ustaleniami. Zawsze takie działania są planowane i dobrze przygotowane. Często zdarza się, że ich służba trwa „do skutku”, tyle ile trzeba. To dzięki ich wytrwałej pracy przestępcy trafiają przed sąd.

Na drodze krajowej nr 11 na terenie działania Komisariatu Policji w Kórniku, funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu na podstawie informacji operacyjnej uzyskanej przez policjantów Zespołu dw. Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 30 – letniego mieszkańca Kalisza, który poruszał się pojazdem marki Mercedes. W wyniku przeszukania pojazdu ujawniono znaczne ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz tabletek ekstazy. Kolejne substancję odurzające odnaleziono również w miejscu zamieszkania mężczyzny.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 3,141 kg substancji psychotropowych oraz 106 sztuk tabletek ekstazy. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.