Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, w których oszuści wzywają do zapłaty zaległego podatku PIT. Nie klikać w link! Samą wiadomość usunąć jak najszybciej.
Ministerstwo Finansów ostrzega na swojej stronie przed kampanią phishingową. Oszuści wysyłają wiadomości SMS, w których podszywają się pod Ministerstwo Finansów lub inny podległy resortowi podmiot. Treść wiadomości informuje o konieczności uregulowania należności z tytułu rozliczenia podatku PIT. Wiadomość zawiera link, który rzekomo prowadzi do rządowej domeny oznaczonej skrótem GOV. Nie jest to prawdą – wiadomość jest oszustwem, które ma na celu wyłudzenie pieniędzy. Nie wolno klikać w zawarty w niej link, a samego SMS-a należy usunąć.

Złodzieje wykorzystali dobry moment, ponieważ trwa okres rozliczenia ze skarbówką. Osoby niedokładnie poinformowane lub rozliczające się przez księgową mogą nie wiedzieć, że w tym roku formularze PIT będą rozpatrywane dopiero od 15 lutego. Dokumenty można składać wcześnie, ale procedowane będą dopiero od połowy lutego.