Radni, powiatowy (Bartosz Ziółkowski) i miejski wystąpili z ugrupowania prezydent Ostrowa Beaty Klimek
Jak podaje bliski miejskiemu układowi portal „Obie rezygnacje najprawdopodobniej mają związek z odejściem Bartosza Ziółkowskiego z CRK.”
Te dwie rezygnacje to ponoć nie koniec odejść z obozu ostrowskiej władzy. Znaczenie tego gestu trudno przeceniać, jeszcze kilka dni temu radny Mateusz Nycek posłusznie głosował za absolutorium dla Beaty Klimek. Trudno też się spodziewać by stawał okoniem choćby w sprawach „kończenia dyskusji” przez radnego Śliwińskiego czy kolejnych rzutów miejskiego zadłużenia.

Treść oświadczenia (fragmenty):
Szanowni Państwo,
(…)wobec pojawiających się w ostatnim czasie różnic dotyczących wizji, priorytetów i kierunków niektórych spraw w życiu publicznym, zachowując poczucie odpowiedzialności za zgodny i konsekwentny rozwój naszego miasta i powiatu – po przemyśleniach i refleksjach na półmetku obecnej kadencji samorządu rezygnujemy z członkostwa w Klubie Radnych “Przyjazne Miasto i Powiat”.

Jednocześnie zamierzamy w zgodzie i jak najszerszym porozumieniu na partnerskich i merytorycznych zasadach współpracować dla przyszłości naszej lokalnej wspólnoty, zarówno z Prezydent Miasta, Starostą Ostrowskim i Zarządem Powiatu Ostrowskiego, jak i wszystkimi Koleżankami i Kolegami z Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Wspólnie uznajemy, że będzie to możliwe w nowej, bardziej optymalnej i partnerskiej formule szerokiego współdziałania.(…)

Pozostając wierni naszym prawicowym i konserwatywnym wartościom jesteśmy gotowi nadal, ponad niektórymi naturalnymi różnicami, współdziałać razem koncentrując się przede wszystkim na lokalnych sprawach(…)