Znaleźli 4000 złotych i zawiadomili policję, dzięki temu roztargniona krotoszynianka nie straciła ani złotówki.
Uczniowie krotoszyńskiej czwórki wracali ze szkoły. Na Sienkiewicza zauważyli, że z dachu samochodu spadł portfel, z którego wypadło sporo pieniędzy. Chłopcy pozbierali banknoty, powiadomili rodziców, a następnie patrol Policji. Mundurowi szybko dotarli do poszkodowanej. Okazało się, że wypłaciła pieniądze z bankomatu, a portfel położyła na dachu samochodu.
Na szczęście trafiła na uczciwych znalazców. Jak się okazało cała kwota 4000 zł, którą wypłaciła z bankomatu odnalazła się.


Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie insp. Mariusz Jaśniak wraz ze swoim zastępcą spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego Krotoszynie. Podziękował im za wspaniałą, godną naśladowania postawę. Młodzi ludzie bez wahania przekazali Policji znaleziony portfel, w którym znajdowała się duża suma pieniędzy oraz karta bankomatowa i dokumenty.
We wtorek 3 marca 2020 w Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie odbyło się spotkanie, podczas którego Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie insp. Mariusz Jaśniak, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie mł. insp. Włodzimierz Szał, V-ce Dyrektor Szkoły p. Marta Gulczyńska oraz wychowawca klasy pogratulowali Kacprowi i Mateuszowi wspaniałej obywatelskiej postawy.