Benzyna 95-oktanowa podrożała aż o 22 grosze, a za litr tego paliwa należy zapłacić już 6,87 zł. To nowy historyczny rekord cenowy – podaje serwis e-petrol.pl. Tanieje za to olej napędowy – jego aktualna cena to ok 7,40 zł za litr.
W ciągu kilku ostatnich miesięcy olej napędowy mocno podrożał, jednak według najnowszych danych (stan na środę 11 maja) cena tego paliwa zaczęła spadać. Cena gazu LPG praktycznie nie zmieniła się, ale mocno podrożała benzyna 95-oktanowa.

Benzyna coraz droższa, gaz bez zmian [Ceny diesla, benzyny, LPG]
Średnia ogólnopolska detaliczna cena benzyny Pb95 wzrosła w ciągu kilku dni aż o 22 grosze i wynosi aktualnie 6,87 zł/l, co oznacza, że jest najwyższa w historii – informują eksperci z portalu monitorującego rynek paliw e-petrol.pl. Eksperci serwisu wskazują, że olej napędowy, który wcześniej mocno podrożał, teraz tanieje, a jego cena to 7,39 zł za litr.

Z kolei średnia cena gazu LPG utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wynosi 3,69 zł/l. Analitycy zauważają, że jego aktualna cena jest pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, iż paliwo to gwałtownie drożało ostatnio w hurcie i w dostawach do stacji.