Portal kulisy24.com dotarł do tajnego aneksu, w którym Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro oraz Jarosław Gowin bardzo dokładnie dzielili miejsca na listach.Porozumienie zostało zawarte 19 lipca zeszłego roku.

Dokument ma osiem stron, z czego pięć to aneks, w którym opisano kto, w jakim okręgu i z którego miejsca będzie startował w wyborach. W porozumieniu politycy umawiają się nie tylko na wybory do Sejmu i Senatu w 2015 roku, ale nawet na eurowybory w 2019 roku. Podpisując dokument Ziobro i Gowin chcieli sobie zagwarantować po 10 „biorących” miejsc do Sejmu i po 5 do Senatu.

Umowa-PIS-Ziobro-Gowin-KaczynskiTajny aneks jest powodem sporów, bo właśnie kończone jest układanie list prawicy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że z list wypadli znani politycy, m.in. Andrzej Dera czy Paweł Kowal.

b. Solidarna Polska

1. Tadeusz Woźniak – okręg sieradzki miejsce nr 4

2. Józef Rojek – okręg tarnowski miejsce nr 4

3. Andrzej Dera – okręg kaliski miejsce nr 3

4. Patryk Jaki – okręg opolski miejsce nr 3

5. Jan Ziobro – okręg Bielsko Biała miejsce nr 3

6. Michał Wójcik – okręg katowicki miejsce nr 3

7. Beata Kempa – okręg wrocławski miejsce nr 4

8. Maria Kurowska – okręg przemyski miejsce nr 3

9. Zbigniew Ziobro – okręg Kielce ostatnie miejsce lub Senat okręg nowosądecki

10. Vacat

Solidarna Polska i Polska Razem zobowiązują się do popierania kandydatów na prezydentów i burmistrzów przedstawionych przez Prawo i Sprawiedliwość, w miastach w których Solidarna Polska lub Polska Razem korzystają z list Prawa i Sprawiedliwości.

2015-09-10 ok24.tv za kulisy24.com