Od 13 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy PKP. Dzięki modernizacji torów dojedziemy szybciej między innymi z Kalisza do Poznania i do Warszawy. Dobrą wiadomość PKP ma również dla podróżujących z Ostrowa Wielkopolskiego do Leszna.

Tradycyjnie zmianom uległy godziny w większości rozkładach jazdy. Jednak tym razem to nie jedyna modyfikacja. PKP wprowadzają więcej połączeń, a czas niektórych skróci się. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – zarządca infrastruktury kolejowej – w 2015 roku zmodernizowały lub wyremontowały ponad 800 km torów. Dla mieszkańców Kalisza najbardziej znacząca była przebudowa linii kolejowej Poznań – Katowice. Z Kalisza do Poznania bez przesiadki dojedziemy w 2 godziny i 15 minut. Wcześniej podróż pociągiem na tym odcinku zajmowała od 15 do nawet 30 minut dłużej.

1 godzinę i 38 minut – tyle zajmie teraz podróż pociągiem osobowym z Ostrowa do Poznania. Przed zmianami – było to około 10 minut dłużej. Pociąg pospieszny tę trasę pokona w 1 godzinę i 23 minuty. Dobre wiadomości są również dla kaliszan często podróżujących z Kalisza do Warszawy i z powrotem. Przed zmianami do stolicy pociągiem dojechaliśmy w średnim czasie 4 godzin. W zależności od godziny odjazdu było to: od 3 godzin i 45 minut do nawet 4 godzin i 21 minut. Teraz do Warszawy dotrzemy od 25 do nawet 45 minut szybciej. Ze stolicy do Kalisza pociągiem wrócimy o pół godziny prędzej niż dotychczas.

Więcej połączeń PKP Koleje Wielkopolskie uruchomiły z Ostrowa Wielkopolskiego do Leszna. Wprowadzono nową parę pociągów relacji Leszno (8:45) – Ostrów Wlkp. (10:26) i Ostrów Wlkp. (10:38) – Leszno (12:20) – dotychczas kursował jedynie pociąg ok. 9:00 z Leszna do Ostrowa Wlkp. kursujący w soboty i niedziele.

2015-12-15 ok24.tv za faktykaliskie.pl