Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Perzyny w Kaliszu wszedł do sieci  szpitali na III – najwyższym poziomie systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Wyższy poziom uzyskać mogą jedynie ogólnopolskie szpitale kliniczne.

Dla pacjentów oznacza to gwarancję zachowania ciągłości udzielania świadczeń we wszystkich 23 oddziałach i 23 poradniach kaliskiego  szpitala. Nie wszystkie szpitale wojewódzkie w Wielkopolsce zakwalifikowane zostały do III poziomu sieci szpitali. Szpital Wojewódzki w Lesznie oraz Szpital Wojewódzki w Poznaniu weszły
do sieci na II poziomie zabezpieczenia – a więc sklasyfikowane zostały jak szpitale powiatowe.

Ostrowski szpital  także znalazł się w krajowej sieci placówek specjalistycznych. – Ostrowski szpital wszedł do sieci na poziomie 2, czyli z pełną specjalistyką. Potocznie oznacza to, że wszystkie oddziały mają zapewnione finansowanie z NFZ. Od 1 lipca przez kolejny kwartał szpital będzie działał na dotychczasowych warunkach do czasu wejścia oficjalnego do sieci 1 października” – powiedział Piotr Skoczylas, wicedyrektor szpitala.

Do sieci ostrowski szpital wszedł w całości – ze wszystkimi oddziałami, również geriatrią jako osobnym zakładem.

2017-07-08 ok24.tv