Szkoła w Szczurach przeszła kapitalny remont zewnętrzny. Prace rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. W szkole wymienione zostały wszystkie okna, drzwi i całkowicie dach. Docieplone mury, fundamenty, stropy i poddasze. Do tej pory szary budynek, dziś nabrał nowego blasku. Kolorystyka szkoły została uzgodniona z konserwatorem zabytków. Jasne, pastelowe kolory idealnie komponują się z parkowym otoczeniem. Szkoła w Szczurach zmieniła się diametralnie, nie tylko pod względem wizualnym. Dzięki inwestycji stała się placówką ekologiczną. Placówka zyskała całkowicie nową instalację centralnego ogrzewania.

Całość kosztowała blisko 1 mln 500 tysięcy złotych.
W miejsce starego pieca węglowego, zamontowano ekologiczny kocioł na pellet.
Podczas odbioru inwestycji obecni byli m.in.: z-ca wójta gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś, podinspektor ds inwestycji z Urzędu Gminy Robert Wenzel, wykonawca Marek Płócienniczak, inspektor nadzoru Zbigniew Tomicki, kierownik robót Antoni Malik, kierownik budowy Jan Czabański. Odbiór techniczny obiektu odebrano bez żadnych uwag.
Termomodernizacja szkoły w Szczurach otrzymała dofinansowanie unijne w ramach projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Powiatu Ostrowskiego” dla Aglomeracji Kalisko Ostrowskiej. Wartość dofinansowania wyniosła ponad pół miliona złotych. Na tym jednak nie koniec. Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski już szykuje się do kolejnych prac remontowych, tym razem wewnątrz budynku.
„Pałac wygląda przepięknie. Mam nadzieję, że spodoba się zarówno dzieciom, jak i nauczycielom oraz rodzicom. Kompleksowy remont zewnętrzny przyniósł oczekiwany efekt. Nie spoczywamy jednak na laurach i przygotowujemy się remontu szkoły wewnątrz. Pomieszczenia, w tym sale lekcyjne i korytarze wymagają sporo pracy. Zaczynamy już latem od częściowego remontu na parterze. W kolejnym roku planujemy odnowić najniższą kondygnację. „ – zapowiada wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Szkoła w Szczurach mieści się w zabytkowym pałacu Józefa Lipskiego. Budynek pochodzi z początku XX wieku. Otoczony jest parkiem. Dziś w murach szkoły uczy się ponad 130 dzieci.