Nad zalewem Szałe odbędzie się „Dzień Dziecka”, którego tematem przewodnim będzie propagowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszym mieszkańców naszego miasta i powiatu. Głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia są: Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Miasto Kalisz, Gmina Opatówek, Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

1 czerwca br., najmłodsi będą mogli za darmo skorzystać m.in. z dmuchanych zjeżdżalni i zamków, kuli służących do chodzenia po wodzie oraz kolejki elektrycznej. Ponadto zostanie uruchomiona „Letnia szkółka ratownictwa przedmedycznego dla dzieci”, w której najmłodsi nauczą się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Na scenie nie zabranie występów wokalnych i tanecznych, a przed sceną pokazów w wykonaniu służb mundurowych oraz konkursów dla dzieci. Na terenie imprezy swoje stanowiska będą miały również służby mundurowe m.in. Komanda Miejska Policji w Kaliszu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu, Państwowa Straż Pożarna w Kaliszu, Straż Miejska Kalisza, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Graniczna, Służba Celna oraz Nadleśnictwo Kalisz. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Strzeleckiego Bellona w Kaliszu i działającym przy nim Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego w trakcie festynu będzie można obejrzeć zabytkowe pojazdy wojskowe. Na stoisku przygotowanym przez przedstawicieli Gminy Opatówek, będzie można spróbować lokalnych przysmaków.

Tego dnia PCK oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu organizują zbiórkę krwi. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkie osoby, które chcą podzielić się tym bezcennym lekiem jakim jest krew. O godzinie 14:00 na terenie imprezy zostanie podstawiony specjalny autobus przeznaczony do organizowania zbiórek krwi poza centrami krwiodawstwa.