Roman Biadała udoskonalił i wyposażył w nowe funkcje System Sensor. Po wielu miesiącach prac jest nowa wersja „System Sensor Cam”. Program ten umożliwia sterowanie komputerem za pomocą gałki oka. Warto podkreślić fakt, że wszystkie funkcje zostały zachowane z wersji poprzednich („System Sensor V5”).

– Jest powód do radości ponieważ projekt był ambitny i trudny do zrealizowania. Powstawał w domu po pracy. Nad podobnymi rozwiązaniami pracują zespoły ludzi – pisze konstruktor na facebooku.

System Sensor jest to zespół urządzeń elektronicznych umożliwiający sterowanie komputerem, odbiornikiem telewizyjnym, dekoderem telewizyjnym lub domofonem przez osoby niepełnosprawne.System ten jest przeznaczony przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych cierpiących na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych (tetraplegię) połączony lub nie z utratą mowy, umożliwiający im kontakt z otoczeniem.System Sensor posiada również własny słownik, dzięki któremu znacznie szybciej można pisać.

Obecnie jest to jedyny taki system na świecie, który umożliwia sterowanie komputerem, dekoderem czy odbiornikiem RTV przez osoby niepełnosprawne cierpiące na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych (tetraplegię) połączony lub nie z utratą mowy.

2015-09-22 ok24.tv fot. FB R.Biadała