Dach frontowej części dworca nabiera nowego wyglądu. W ramach prac dokonuje się m.in. remontu konstrukcji dachu i wymiany pokrycia. Prace trwają zarówno na zewnątrz budynku – w zakresie wymiany pokrycia dachowego, jak i na poddaszu – w zakresie remontu konstrukcji.

Odbiór pierwszej inwestycji za nami. Frontowa część dworca zyskała nowy dach. Widoczny na fotografiach szklany świetlik ma być w przyszłości wykorzystany jako punkt widokowy. Przyznaję, że widok zapiera dech w piersiach … Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero początek długiej drogi do renowacji obiektu – napisał na FB burmistrz Nowych Skalmierzyc  Jerzy Łukasz Walczak.

Kwota dofinansowania pozyskanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury” to 1 000 000 zł.

Przedsięwzięcie „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.Całkowity remont dachu dworca — cześć frontowa, halowa i nawy boczne — wyceniono na 4.331.576,82 zł brutto. Natomiast całkowity koszt remontu budynku dworca PKP wg kosztorysu to: 31.442.722,48 zł.

2018-12-20 ok24.tv za FB J.Walczak