Drużyna Szczypiorna Kalisz wygrała silnie obsadzony turniej piłki ręcznej oldboyów w Dziwnowie. W finałowym pojedynku kaliszanie pokonali zespół Zagłębia Lubin.

Bez tytułu

W prestiżowym turnieju wzięło udział osiem zespołów. W pierwszym meczu kaliszanie pokonali MKS Wieluń 11:4, w kolejnym wygrali z Handballem Szczecinek 6:5, a na koniec rozgrywek grupowych Szczypiorno Kalisz zremisowało 7:7 z faworytem i gospodarzem turnieju – ekipą Handballu Nowogard. To wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca w grupie i tym samym do gry w finale, gdzie na kaliszan czekała ekipa Zagłębia Lubin.

– To bardzo silna drużyna – mówi kapitan piłkarzy ręcznych Szczypiorna Kalisz, Jarosław Łuczak. – Wystarczy powiedzieć, że to aktualny mistrz Polski oldboyów, w składzie  którego występuje m. inn. Grzegorz Gowin – doskonały zawodnik, wielokrotny reprezentant Polski, który jeszcze trzy lata temu zawodowo grał w piłkę ręczną. Po zaciętym i emocjonującym meczu, w którym prowadziliśmy od pierwszej minuty, pokonaliśmy rywali 7:6 i zasłużenie wygraliśmy turniej. Warto wspomnieć, że do siódemki turnieju został wybrany Stanisław Kubiak, a dodatkowo królem strzelców całej imprezy został nasz zawodnik – Rafał Walczak.

Zwycięska drużyna na parkiecie w Dziwnowie wystąpiła w składzie: Jarosław Łuczak, Andrzej Lepka (bramkarz), Zbigniew Stachowiak (bramkarz), Sławomir Kołata, Krzysztof Sikorski, Rafał Walczak, Stanisław Kubiak, Jakub Banasiak i Adam Wasielewski.  Teraz kaliszanie przygotowują się do V Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza, który odbędzie się w hali Arena 12 marca.

 

2016-01-12 ok24.tv