Kaliscy Policjanci wraz z kolegami z Jarosławia odzyskali siedem starodruków, skradzionych z Kolegiaty pw. Bożego Ciała w Jarosławiu. Druki były warte prawie 100 tysięcy złotych.
Starodruki, które zostały skradzione, zostały odkryte w 2008 roku podczas prac remontowych prowadzonych przy kompleksie Kolegiaty pw. Bożego Ciała w Jarosławiu. W tym samym roku zostały opisane, sfotografowane, skatalogowane i wpisane do ewidencji kościoła przez jedną z pracownic Muzeum Kamienicy Orsettich. Kilkanaście lat później kobieta szukała w internecie informacji dotyczących starodruków, pracując nad przygotowaniem wystawy. Wówczas natknęła się na aukcję internetową antykwariatu w Kaliszu, który miał w ofercie osiem ksiąg, które wcześniej opisywała w zbiorze parafialnym.
Początkiem stycznia 2020 roku policja w Jarosławiu ustaliła, że starodruki z Kolegiaty pw. Bożego Ciała w Jarosławiu zostały skradzione. Siedem z ośmiu ksiąg, które znajdowały się w antykwariacie, udało się odzyskać. Jedna z nich została już sprzedana. Policja ustala teraz, kto ukradł starodruki i w jakich okolicznościach trafiły one do kaliskiego antykwariatu.

Zbiór starodruków, które odnaleziono w jarosławskiej kolegiacie, stanowi blisko 300 ksiąg. Wśród nich zdecydowaną większość stanowią starodruki powstałe od XVI do XIX wieku. Odzyskane przez policjantów księgi to w większości dzieła teologiczne w języku łacińskim. Najstarsza odzyskana księga została wydana w 1609 r. w Lyonie, a najmłodsza pochodzi z 1786 r. Ich łączną wartość to 86 700 zł.