Wywołał 12 pożarów, choć sam był strażakiem ochotnikiem. Przed sądem stanie wkrótce 19-letni mieszkaniec Kalisza, który zamiast ratować ludzkie mienie i życie, narażał je,  podkładając ogień w mieście i okolicach. Łączne straty, jakie spowodował sięgają 75 tysięcy złotych.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła właśnie śledztwo w tej sprawie. Chłopakowi, byłemu dziś strażakowi ochotnikowi jednej z kaliskich jednostek OSP zarzucono, że w okresie od sierpnia 2014 r. do 6 lutego 2015 r. w Kaliszu i w gminie Opatówek, przy użyciu substancji łatwopalnych, dokonał 12 umyślnych uszkodzeń mienia przez podpalenie. – Podpalenia dotyczą m.in.: dwóch drewnianych stodół, trzech stogów słomy, trzech budynków gospodarczych, a także pomieszczenia kotłowni w budynku gospodarczym. W wyniku powyższych podpaleń doprowadził on do powstania szkody w kwocie 75.000 zł, do której doszło w następstwie m.in. spalenia słomy, siana, mebli,  drzewa opałowego oraz przyczepy samochodowej. W poszczególnych przypadkach wielkość szkód wynosiła od 100 zł do 30.000 zł – informuje Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Tuż po zatrzymaniu 19-latek został tymczasowo aresztowano. Od 5 maja przebywa na wolności, bowiem areszt zamieniono mu na dozór policji i zakaz opuszczania kraju. – W trakcie śledztwa podejrzany został poddany badaniu przez biegłych – psychiatrów. W wydanej opinii stwierdzili oni, że w czasie zarzucanych mu czynów miał on zachowaną poczytalność – mówi Janusz Walczak.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

2015-05-19 ok24.tv za faktykaliskie.pl. for. www.faktykaliskie.pl