Blisko 200 mieszkańców Ostrowa zebrało się na rynku, by protestować przeciwko Lex TVN.
manifestacje odbyły się m.in. w Poznaniu, Szczecinie i Kaliszu. Najwięcej, kilkaset osób zgromadziło się w stolicy Wielkopolski.
Wtorkowe manifestacje odbywały się się dzień przed posiedzeniem Sejmu, na którym posłowie zajmą się projektem Prawa i Sprawiedliwości „Lex TVN”. Jeśli wejdzie w życie, to amerykański koncern Discovery będzie musiał sprzedać większość swoich udziałów w TVN. Wówczas kontrolę nad stacją mogą uzyskać spółki skarbu państwa.
Od 28 lipca trwała zbiórka podpisów pod apelem dziennikarzy w obronie TVN. Pod listem otwartym podpisało się już ponad 700 osób, w tym Jerzy Baczyński i Daniel Passent z „Polityki”, Kamila Biedrzycka z „Super Expressu”, członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun, Adam Michnik, Jarosław Kurski, Seweryn Blumsztajn i Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej”, Bogusław Chrabota i Jerzy Haszczyński z „Rzeczpospolitej”, Beata Lubecka i Jacek Czarnecki z Radia Zet, Grzegorz Kwolek z RMF FM, Karolina Lewicka z TOK FM, były prezes TVP Jan Dworak, Anna Dryjańska z naTemat.pl, Kamil Dziubka z Onetu, Tomasz Lis i Renata Grochal z „Newsweeka”, Michał Marszał z „Tygodnika NIE”, Patryk Michalski z Wirtualnej Polski, ks. Kazimierz Sowa, Magda Jethon z Radia Nowy Świat, Dorota Nygren z Polskiego Radia, Jan Józefowski z telewizji WTK, Piotr Wesołowski z Telewizji Toya, Artur Kwiatkowski i Robert Sietnicki z Canal+, była prezenterka „Faktów” TVN Justyna Pochanke oraz dawny reporter tego programu Tomasz Sekielski.
W Ostrowie zebrani wysłuchali przemówień, zarówno działaczy jak i dziennikarzy. Były posłania od parlamentarzystów (zajętych dziś pracą w Sejmie i Senacie). Wśród zebranych było kilkoro radnych Koalicji Obywatelskiej.

Kolejny raz w podobnych okolicznościach nie było żadnego z przedstawicieli ugrupowania Prezydent Beaty Klimek.