Stowarzyszenie ,,Ludzie dla ludzi” ponownie ,,stawia na rodzinę”. Już trzeci rok z rzędu stowarzyszenie włączyło się w ostrowską akcję w ramach ogólnopolskiego programu prorodzinnego. Działania miały miejsce podczas Festynu Miejskiego majOSTaszki.

,,Postaw na rodzinę” to ogólnopolska kampania w realizację, której po raz kolejny zaangażowała się Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. Po raz trzeci animacje wpisujące się w tę akcję przygotowało stowarzyszenie ,,Ludzie dla ludzi”. Tegoroczna odsłona projektu miała miejsce podczas majOSTaszków.
Rodzina100

– Bardzo się cieszę, że całe rodziny aktywnie i z tak dużym zaangażowaniem włączyły się do akcji „Postaw na rodzinę”. To utwierdziło nas w przekonaniu, że podejmowane w ramach tego programu działania są skuteczne. W promowanie tego przedsięwzięcia włączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie – powiedział Łukasz Mikołajczyk, członek zarządu stowarzyszenia.

Nie od dziś wiadomo, że stawianie na rodzinę to najlepsza profilaktyka. Badania naukowe udowodniły, że inwestowanie w relacje rodzinne obniża ryzyko sięgania przez dzieci po alkohol, narkotyki czy dopalacze. Właśnie dlatego po raz kolejny organizowane są różnorodne działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”.

– Współczesne badania naukowe nad skutecznością profilaktyki ryzykownych zachowań dzieci i młodzieżą udowodniły, iż największą efektywność mają działania i programy skoncentrowane na rodzinie. To właśnie rodzina dostarcza dziecku wzorców zachowań – prawidłowych i nieprawidłowych. Więź z rodzicami, a także innymi członkami rodziny, stanowi najważniejszy czynnik chroniący przed niebezpiecznymi eksperymentami i raniącymi doświadczeniami. Najbardziej celowe są więc wszelkie działania, które przyczyniają się do wzmocnienia więzi w rodzinie lub jej odbudowy – przyznała Joanna Szymańska, współautorka kampanii ,,Postaw na rodzinę”, szefowa działu profilaktyki w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie.

2015-05-13 ok24.tv