Wyremontowana za 4 000 000 złotych stoi pusta. Stara Biblioteka w Ostrowie Wielkopolskim. Zabytkowy obiekt oddano do użytku w 2014 roku, w kadencji Jarosława Urbaniaka. Ale jesienią władze się zmieniły i obiekt od 3 lat stoi pusty.
„Ogłaszaliśmy przetargi, ale do tej pory nie znalazł się chętny” – powiedziała  Radiu Centrum Ewa Torzyńska, naczelnik wydziału rozwoju w Urzędzie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. – Istotnym jest fakt, że wydzierżawiona sala bankietowa ma być udostępniana na warunkach preferencyjnych na zajęcia dla Ostrowskiego Centrum Kultury – to jest 80 godzin w miesiącu. Warunek ten ma być egzekwowany od przyszłych najemców obiektu.”

Udostępnienie sali na potrzeby OCK było jednym z warunków projektu dofinansowania inwestycji. Jednak większość tych zajęć odbywa się w tygodniu, co oznacza, że obiekt weekendowo jest wolny.

„Trwały jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, a my prowadziliśmy pierwsze rozmowy z najemcami. Zainteresowanie było duże, bo trudno jest znaleźć salę o takich parametrach, z takim zapleczem w centrum miasta i blisko kościoła. Natomiast przez całą obecną kadencję nie widziałam baneru ani jakiejkolwiek informacji, że obiekt jest do wynajęcia” – mówi Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska, była prezes dwóch spółek miejskich i kierownik referatu pozyskiwania środków zewnętrznych w poprzedniej kadencji.

Stara Biblioteka ma zaplecze kuchenne – w piwnicy i techniczne; cały parter jest zarezerwowany na restaurację, a na piętrze znajduje się sala balowa.

2017-11-20 ok24.tv za rc.fm