Starania klubu, wydatna pomoc sponsorów oraz zadeklarowane wsparcie miasta na poziomie 500 tysięcy dają jasne przesłanki do tego, aby grać w Tauron Basket Lidze. W środę właściciele podjęli decyzję o tym, że złożą papiery, aby wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej.

15-800x532
Do 15 lipca jest czas na składanie papierów niezbędnych do stworzenia koszykówki męskiej w Ostrowie Wielkopolskim na odpowiednim poziomie. Udziałowcem spółki może zostać także miasto i tylko w ten sposób dołożyć środki do zapowiadanej na ostatniej konferencji prasowej rozbudowy hali przy ul. Kusocińskiego, tak by spełniała wymagania ekstraklasy. Wstępny projekt jest, nieznane są jeszcze koszty przebudowy. Wiadomo jedynie, że I etap rozbudowy jest możliwy bez dokupowania sąsiadującej działki.

Zarządu Klubu Sportowego Stal z Pawłem Matuszewskim i Marcinem Napierałą, głównymi sponsorami ,,stalówki” obradował w środę 9 lipca br. W trakcie tych rozmów zapadła decyzja o przystąpieniu do procesu licencyjnego, który pozwoli uzyskać prawo gry w ekstraklasie w kolejnym sezonie. -Innego rozwiązania być nie mogło. Przez kilka lat pracowaliśmy na grę w elicie i teraz nie możemy zmarnować tej szansy podkreślają sponsorzy ostrowskiego basketu.

Podjęto także decyzję o powołaniu spółki akcyjnej. Jest wstępna gwarancja, że  500 tysięcy w 2016 roku spółka otrzyma z budżetu miasta. Ponad 600 tysięcy gwarantuje firma BM Slam. Do grona sponsorów dołączył Tadeusz Doktór.

Jednocześnie Stal Ostrów Wielkopolski jest w trakcie budowania zespołu na kolejny sezon. Jak mówi nam Krystiana Drozd, w drużynie mają pojawić się gracze zagraniczni, jeśli klub przejdzie weryfikację. – Budowaliśmy skład w ten sposób, że mamy wolne miejsca na obcokrajowców. Na pewno po nich sięgniemy, ale za wcześnie na deklaracje, ponieważ mamy jeszcze trochę czasu na zamknięcie składu – mówi nam Krystiana Drozd

2015-07-09 ok24.tv