Trwa pierwszy etap największej tegorocznej inwestycji realizowanej przez samorząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, czyli modernizacji miejskiego stadionu. W ramach przedsięwzięcia poza boiskiem treningowym, które obecnie jest budowane w północnej części terenów pokolejowych, zaplanowano także drogę dojazdową łączącą nowopowstające boisko z ulicą Mostową. W przyszłym roku powstaną nowe trybuny oraz przyległy do nich budynek toalet. Koszt tego projektu przewiduje się na około sześć milionów złotych.

IMG_9357 (1) IMG_9354 IMG_9355

Na chwilę obecną jest już montowana ostatnia warstwa nawierzchni pod nowe boisko – spełniająca europejskie standardy i wymagania FIFA specjalna trawa syntetyczna. Jej pojedyncze włókna grupowane są w pęczki w dwóch odcieniach zieleni tworząc barwną warstwę wierzchnią imitującą trawę naturalną. Powierzchnia boiska będzie wynosiła 6600 m2 (w tym pole do gry 100 na 50 metrów). Ponadto zamontowano już słupy oświetleniowe i przygotowano grunt pod budowę drogi. W najbliższym czasie wykonawca na obwodzie boiska będzie instalował wysokie na cztery metry ogrodzenie oraz dwa ośmiometrowe piłkochwyty. Jeszcze w tym roku zostaną rozebrane stare trybuny.

W trakcie prac jest również hala sportowa. Wymieniono w niej okna od strony północnej, co w połączeniu z wcześniejszymi remontami daje praktycznie całą nową stolarkę okienną. Obecnie trwa położenie nowej elewacji oraz prace we wnętrzu polegające m. in. na gipsowaniu i odmalowaniu ścian, montażu materacy ściennych oraz oświetlenia ledowego.

2016-08-11 ok24.tv