Równo przed rokiem prezydent miasta Beata Klimek na specjalnie zwołanej konferencji ogłaszała, że nie uda się wydać środków  zarezerwowanych w budżecie na 2015r. (jeszcze w budżecie planowanym w 2014r. za kadencji prezydenta Jarosława Urbaniaka) na modernizacje stadionu miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Powodem nierealizowania zadania zapisanego do wykonania w budżecie na 2015r. miał być sprzeciw Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. Jak wyjaśniała na konferencji w grudniu 2015r. prezydent Beata Klimek RDOŚ miał zakwestionować normy emisji hałasu, jakie musiałby spełniać zmodernizowany obiekt w Ostrowie Wielkopolskim.

img-jpg-d8447-680x496_c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostrowscy radni twierdzili jednak, że miasto znalazło sobie dobrą „wymówkę”. – Stara prawda mówi, że jak się chce, to się szuka metod, a jak się nie chce, to się szuka powodów – mówi w ich imieniu były prezydent Jarosław Urbaniak. I dodawał, że modernizacja stadionu to nie budowa nowego obiektu, zmodernizowane miały zostać trybuny, ławki i dojścia. Te elementy stadionu w żaden sposób nie wpływają na zwiększenie poziomu hałasu. Ponadto okazało się, że mieszkańcy osiedla sąsiadującego ze Stadionem Miejskim mieli słać do RDOŚ pisma z protestami, ze hałas stadionu im przeszkadza. Radni PO proponowali, by rozpocząć modernizację stadionu i przeprowadzać ją etapami.

Pieniądze zabezpieczone w budżecie roku 2015r, na modernizację stadionu rozeszły się m.in. na zakup terenów po dawnej Fabryce Wagon i modernizacje dróg osiedlowych.

Równo po roku okazuje się, że propozycja radnych PO będzie realizowana. Stadion Miejski będzie modernizowany – etapami. Przetarg na pierwszy rzut prac został ogłoszony. Co obejmuje? Roboty remontowe polegać będą na wymianie istniejących trybun – drewniane siedziska zamontowane na betonowych nogach wymienione zostaną na trybuny żelbetowe z krzesełkami z polipropylenu. Wyremontowane zostaną także schody. Nowe pokrycie i konstrukcja dachu wykonane zostaną nad budynkiem trybuny głównej.

Prace zaplanowane w ogłoszonym przetargu mają kosztować 1,9 miliona złotych. w 2014r. została zmodernizowana trybuna dla goście wraz z zapleczem sanitarnym. Projekt był przygotowany na całośc obiektu i prace miały być realizowane rok po roku – etapami.

Więcej o pomyśle na stadion – tutaj

2016-12-16 ok24.tv