Ostrowski szpital znajdzie się w sieci informatycznej szpitali Wielkopolski. Umowa została podpisana w Urzędzie Marszałkowskim, a wartość projektu dofinansowanego z funduszy unijnych to 75 000 000 złotych. Wielkopolska wprowadza go jako pierwsza w kraju. Projekt zakłada połączenie placówek medycznych w jednej sieci, a także wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej. W pierwszym etapie do sieci zostały włączone szpitale wojewódzkie i marszałkowskie. Teraz czas na powiatowe i miejskie.

– Za te pieniądze zostanie zakupiony sprzęt i licencjonowane programy – powiedział dyrektor szpitala w Ostrowie Dariusz Bierła. – Wszystkie szpitale będą połączone wspólną siecią elektronicznej dokumentacji medycznej, która pozwoli on-line wymieniać informacje z kart pacjenta. Korzyści z tego będą dla personelu medycznego, zwłaszcza lekarzy, którzy w każdej chwili będą mieli wgląd do pełnej dokumentacji choroby pacjenta – począwszy od urodzenia, przez wszystkie pobyty w szpitalu, wypadki, choroby. Ale skorzystają oczywiście sami pacjenci, przez lepszy i szybszy przepływ informacji.

Ten etap projektu ma się zakończyć do przyszłego roku. W kolejnym – do systemu zostaną włączone również przychodnie specjalistyczne i lekarze rodzinni oraz kliniki i instytuty medyczne.

2016-04-18 ok24.tv za rc.fm