Raszków gościł w tym roku uczestników tradycyjnego Noworocznego Spotkania Samorządowców Powiatu Ostrowskiego, organizowanego w Święto Trzech Króli. Samorządowcy w Raszkowie gościli także przed czterema laty.

Pierwsze spotkanie samorządowców odbyło się w roku 2000 z inicjatywy ówczesnego starosty powiatu ostrowskiego Andrzeja Dery.  Tegoroczne Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w raszkowskim kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Mszę uświetnił śpiewem Chór Towarzystwa Śpiewaczego w Raszkowie pod dyrekcją Jerzego Wojtaszka, z udziałem solistki Ksenii Shaushyshvili przy akompaniamencie Macieja Bąka.

Po mszy samorządowcy w sali widowiskowo-sportowej odbyła się druga część spotkania. Gości powitał burmistrz miasta i gminy Raszków Jacek Bartczak. Starosta Paweł Rajski w swoim wystąpieniu życzył samorządowcom, by w świecie pełnym podziałów poprzestali na dzieleniu się opłatkiem.

Burmistrz Nowych Skalmierzyc Bożena Budzik wyjawiła oficjalnie, że jest to jej ostatnie spotkanie samorządowców w roli burmistrza, ponieważ przechodzi na emeryturę  i nie będzie ubiegać się o reelekcję. Warto przypomnieć, ze w listopadzie do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie mobbingu, do którego miało dochodzić w skalmierzyckim urzędzie. Podczas części towarzyskiej spotkania pojawiła się informacja, że PSL będzie zabiegało o to, by Bożena Budzik startowała z listy ludowców do rady powiatu ostrowskiego.

Podczas drugiej części spotkania wystąpiła Międzynarodowa Grupy Operowej „Sonori Ensemble” w składzie: Izabela Strzelecka (mezzosopran), Agnieszka Drożdżewska (sopran), Marcin Kotarba (tenor), Ivo Michl (baryton) i Przemysław Winnicki (fortepian) z programem „Viva America”. Grupa zaprezentowała rewelacyjne wykonania utworów Loewe, Leigh’a, Gershwina, Bernsteina, Webbera, MacDermonta i Verdiego.

2018-01-08 ok24.tv fot. P.Rajski FB