Zakład Kremacji zwłok w Kaliszu rozpoczął działalność. Od początku listopada wykonano już kilkanaście spopieleń zwłok. Skremowane do tej pory osoby to głównie kaliszanie w przedziale wiekowym od 50 do 90 lat.
Kaliszanie i mieszkańcy całej południowej Wielkopolski nie muszą już ciał swoich bliskich kremować w Poznaniu, Łodzi czy Wrocławiu. Zakład „Kremulus” znajdujący się na terenie Cmentarza Komunalnego jest już otwarty.

261
Pierwszą skremowaną w zakładzie osobą był kaliszanin, 78-letni Stanisław. Do tej pory wykonano kilkanaście spopieleń zwłok. Najmłodsza osoba miała 47 lat, najstarsza 92 lata. Większość to kaliszanie i mieszkańcy ościennych gmin.

Przed ustaloną godziną kremacji, jeżeli życzy sobie tego rodzina, w sali ceremonii odbywa się uroczystość pożegnania zmarłego. Prowadzi ją ksiądz w przypadku pogrzebu katolickiego albo mistrz ceremonii w przypadku pogrzebu świeckiego. Cały proces spopielenia zwłok trwa od 1,5 godziny do maksymalnie 3 godzin. Cena kremacji w kaliskim zakładzie wynosi 650 złotych. Jeżeli rodzina organizuje ceremonię pożegnania, za wynajem sali zapłaci dodatkowo 150 złotych.

2015-11-20 ok24.tv za faktykaliskie.pl