Spłonął dach i poddasze – budynek nie nadaje się do użytku. Były tam mieszkania socjalne
Ogień wybuchł przed godz. 23.00 na poddaszu budynku. Ewakuowano 31 osób – w pałacu ostatnio znajdowały się mieszkania.

Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Na miejsce ostało zadysponowanych 16 zastępów PSP i OSP. W momencie przybycia wszyscy mieszkańcy, lokatorzy ewakuowali się samodzielnie, tj. 31 osób w tym 1 dziecko na zewnątrz budynku. W wyniku tego zdarzenia nie odnotowano osób poszkodowanych. Działania trwały blisko do 4 rano. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pożar był rozwinięty. Działania trudne, bo raz, że pora nocna, a po drugie pożar w pomieszczeniu, który ma swoją specyfikę

– mówi rzecznik ostrowskiej PSP Tomasz Chmielecki.

Dziś na miejscu mają pojawić się inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy ocenią, czy budynek będzie nadawał się do ponownego zamieszkania. Przyczyny i okoliczności pożaru bada policja.

Jak informuje dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej – zniszczony jest dach i poddasze – budynek został wyłączony z eksploatacji – wszyscy ewakuowani zostali przeniesieni do lokali zastępczych.

W akcji gaśniczej brało udział 16 zastępów straży.

To mogło być podpalenie – takie są przypuszczenia policji. W związku z pożarem została zatrzymana jedna osoba. Do czasu wyjaśnienia sprawy policja nie udziela szczegółowych informacji. Na razie nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów.

Pałac w Rososzycy w powiecie ostrowskim po nocnym pożarze nie nadaje się do zamieszkania – tak orzekł inspektor Nadzoru Budowlanego. Na czas remontu poddasza i dachu 16 rodzin będzie musiało zamieszkać w innych lokalach. Gmina szuka dla nich mieszkań zastępczych. „To trudna sytuacja, bo gmina takich lokali nie posiada” – mówi wójt Sieroszewic Anatol Piaskowski.

W tej chwili mieszkańcy są w Domu Senior. Mają tam miejsce przygotowane, część z nich tam nocowała, oczywiście nie wszyscy, bo część osób zalazła schronienie u rodzin. Tam zabezpieczyliśmy nocleg, herbatę, dziś rano – śniadanie. Teraz mamy spotkanie, żeby poszukać lokali ponieważ jest to problem. 16 rodzin – my lokali tyle nie mamy i będziemy musieli wynająć, żeby tych ludzi zabezpieczyć
– mówi wójt.

Pałac w Rososzycy był przeznaczony na mieszkania socjalne. Obiekt jest zabytkowy, pochodzi z XIX
(Radio Poznań)