Tylko w ostatnich kilku dniach ostrowska drogówka złapała kilku kierowców, którzy w terenie zabudowanym pędzili powyżej 100 km/h. Rekordzista, w Sławinie jechał 116 km/h

W ubiegłą sobotę w Sławinie pirat pędził 116 na ograniczeniu do 50. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem karnym i punktami karnymi.
Zatrzymany też został 26-latek z powiatu ostrzeszowskiego, który pędził alfą romeo blisko 130 km/h. Niewiele mniej miał 59-latek kierujący hyundaiem, mężczyzna pędził w terenie zabudowanym 126km/h.

Policjanci zatrzymali też do kontroli 59-latkę, mieszkankę powiatu ostrzeszowskiego, która bez uprawnień kierowała VW Polo. Okazała się, że w czerwcu tego roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zostały jej one zatrzymane na okres 3 miesięcy. Kobieta wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważyła decyzję starosty. Teraz okres na jaki będzie miała zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do 6 miesięcy.
Przypomnijmy, że to ostatnie miesiące z kilkusetzłotowymi mandatami. Wkrótce prawo będzie dla piratów znacznie surowsze – KLIK