Stracił ponad 300 tysięcy złotych. Instruowany przez „doradców finansowych” przelał swoje pieniądze na „specjalne konto”, na którym miały ulec pomnożeniu.
Pamiętajmy, aby nie podejmować pochopnych decyzji finansowych i korzystać z porad tylko zweryfikowanych doradców.
Pokrzywdzony wpłacił pieniądze w obcej walucie na platformie inwestycyjnej. Po upływie miesiąca okazało się, że „trafnie” zainwestował swoje pieniądze i kwota, którą wpłacił była o wiele razy większa. Po uzyskaniu tej informacji do mężczyzny uporczywie zaczęli dzwonić rzekomi doradcy finansowi z tej platformy.
Powtarzali mu, że nie ma sensu trzymać takiej kwoty na koncie i po kilku telefonach 80-latek zdecydował się na przelanie pieniędzy na konto zaproponowane przez oszustów. Namówili również poszkodowanego, aby zlikwidował lokaty, tłumacząc, że potrzebują dużych obrotów na danym koncie. W rezultacie mężczyzna wykonał wszystkie polecenia sprawcy oszustwa, który kontaktował się z nim telefonicznie, nie rozłączając się z nim nawet na chwilę. Przelał ponad 300 tysięcy złotych swoich oszczędności likwidując lokaty i konta oszczędnościowe, w 10 szybkich przelewach, bo rzekomo tylko w taki sposób pomnożone pieniądze wróciłyby do niego w ten sam dzień.

Cyberprzestępcy mają coraz więcej metod i sposobów, by wyłudzić oszczędności nieraz gromadzone przez całe życie.
Korzystajmy z internetu w sposób bezpieczny, lokujmy swoje oszczędności w sprawdzonych miejscach. Pamiętajmy, że nigdy nie jesteśmy tam anonimowi.

Zanim przeprowadzimy jakąkolwiek transakcję czy podejmiemy inną decyzję finansową, dokładnie przeanalizujmy całą sytuację, skontaktujmy się z prawdziwymi, zweryfikowanymi specjalistami w tej dziedzinie, a w przypadku powzięcia podejrzenia, że ktoś próbuje nas oszukać, skontaktujmy się z policjantami.