W ponad 100 miastach Polski pod sądami i na najważniejszych miejskich placach odbyły się protesty. Pikietujący zbierali się pod hasłem „Robimy to dla wszystkich”. W Ostrowie było około stu osób.
Główna manifestacja miała miejsce przed Ministerstwem Sprawiedliwości w Warszawie. Tam były prawdziwe tłumy, podobnie w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku Łodzi czy Kaliszu.
Protestujący mieli wsparcie Stowarzyszenia Sędziów Iustitia


Po co ten protest wyjasnił zgromadzony, radny Ostrowa mecenas Damian Grzeszczyk

Podczas spotkania odczytano list skierowany specjalnie do uczestników protestu w Ostrowie od sędzi Olimpii Barańskiej – Małuszek z Gorzowa Wielkopolskiego. To kolejna osoba, której za krytyczne wypowiedzi wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości zostały postawione zarzuty dyscyplinarne.

– Jako sędziowie zostaliśmy wybrani by stać na straży prawa. Robimy to dla was. Nie damy się zastraszyć, dziękuję za waszą obecność – pisała między innymi sędzia z Gorzowa Wielkopolskiego, która ma również silne rodzinne związki z Ostrowem Wielkopolskim.

W manifestacji wzięła także udział Ewa Matecka, nowo wybrana senator Koalicji Obywatelskiej


Jarosław Urbaniak poseł Koalicji Obywatelskiej cieszył się przede wszystkim z dobrej frekwencji, ale wyraźnie nakreślił cel dla wszystkich demokratów na nadchodzący czas.


Na zgromadzeniu kolejny raz zabrakło radnych i polityków Przyjaznego Miasta i Powiatu Beaty Klimek.
Protest odbył się także w Kaliszu