Uwaga na SMS-owych oszustów! W ostatnich dniach przestępcy rozsyłają SMS-y o treści „INPOST Prosimy uregulować należności: https://… (tutaj ciąg cyfr i liter)”. To kolejny atak phishing na szeroką skalę mający na celu wyłudzenie danych logowania do bankowości internetowej. W żadnym wypadku nie należy klikać na link zawarty w SMS-ie i instalować aplikacji. W ten sposób przestępcy mogą dostać się do naszych kont bankowych. Jeśli to zrobiłeś, natychmiast z innego telefonu skontaktuj się ze swoim bankiem.

W ostatnich dniach z różnych numerów telefonów rozsyłane są SMS-y o treści ” INPOST Prosimy uregulować należności…” wraz z linkiem, za którego pośrednictwem można pobrać aplikację. Ostrzegamy – to oszustwo i próba kradzieży pieniędzy z konta bankowego adresata. Przestępcy, podszywając się pod różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, czy też firmy kurierskie, wysyłają do przypadkowych osób powyższe wiadomości. Zależy im, aby adresat wiadomości kliknął w link i zainstalował na swoim telefonie złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej. Link może również przekierować nas na fałszywą stronę banku. Wówczas przestępcy mogą wejść w posiadanie loginu i hasła do naszego internetowego konta w banku.

Jeśli utraciłeś czujność i kliknąłeś w przesłany SMS-em link natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem z innego telefonu.