Mieszkańcy Zębcowa maja dość paskudnych zapachów unoszących się ze składowiska na Staroprzygodzkiej.

„Po spotkaniach i rozmowach z Państwem ruszamy z kolejnym krokiem w sprawie wysypiska śmieci na Zębcowie.
Potrzebujemy wspólnie zaangażować wszystkich i pokazać, że jest to najważniejszy i najpilniejszy problem dla naszego miasta.” czytamy na facebookowym fanpage’u Rady Osiedla Zębców.

Rada zapowiada banery wspierające protest przeciw smrodowi z wysypiska. Trwa wybór hasła, które pojawi się na wszystkich banerach. Mają wisieć na płotach, balkonach gdzie tylko się da.
A problem może być tylko większy, trwają starania władz miasta o podwyższenie rzędnych składowiska. pod tym fachowym terminem kryje się zgoda na kolejne warstwy składowanych odpadów.
Problem zaczął się przed kilku laty, w połowie pierwszej prezydenckiej kadencji Beaty Klimek. W ubiegłym roku zapowiedziano działania mające smród ograniczyć, mówiono o dezodoryzacji, staranniejszej segregacji. Pierwsze działania miały być przedstawione mieszkańcom w styczniu 2020. Mamy przełom lipca i sierpnia…
Z dyskusji na facebooku osiedla Zębców wynika, że problem narasta, na zapachy narzekają także mieszkańcy innych dzielnic. Faktem jest, że przy szczególnie niekorzystnych wiatrach smród dociera nawet do centrum.