Czy Olbrzymia chlewnia stanie w Olszy, kilkanaście kilometrów od Milicza, tuż przy Stawach, w samym sercu Doliny Baryczy? Ma razie zgodził się Sanepid, spółka Wody Polskie i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Konsultacje w Miliczu 13 i 14 lutego. Sama chlewnia ma stanąć tuz przy granicy Wielkopolski

Przeciwko tej inwestycji protestują mieszkańcy. Spotkali się z burmistrzem Milicza. Ich zdaniem przemysłowa hodowla świń odstraszy turystów i zniszczy agroturystykę. Protestujący mieszkańcy najbardziej obawiają się nieprzyjemnego zapachu i skażenia wód gruntowych. W bliskiej okolicy są cztery stawy, tuż niedaleko kolejne – łatwo o niepokój.

Chlewnię w Olszy chce wybudować rolnik z Wielkopolski. Podobna stoi na jego posesji. Otrzymał już pozytywną opinię spółki Wody Polskie, Sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Mimo to zdaniem burmistrza Piotra Lecha taka inwestycja w Dolinie Baryczy może być kłopotliwa i szkodliwa.

13 i 14 lutego mają się odbyć konsultacje społeczne z mieszkańcami. Dopiero po tych rozmowach zapadnie ostateczna decyzja w sprawie budowy chlewni.