Mężczyzna o nieustalonej dotąd tożsamości zginął w wypadku na krajowej 11 w Ostrzeszowie.
Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca audi uderzył w przechodzącego poza przejściem mężczyznę. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł smierć na miejscu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą ostrzeszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego.
Informację o tragicznym w skutkach zdarzeniu, dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał o godz. 00:30 (26.05.2019r.). Policjanci na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 21-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Ostrzeszów) kierujący samochodem osobowym marki audi, jechał za szybko i uderzył w pieszego.

Na polecenie Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie kierującego pojazdem oraz przebywającego w nim 22-letniego pasażera (mieszkaniec powiatu ostrowskiego) policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 21-latka, badanie wykazało, że był trzeźwy. Ponadto pobrano od niego krew do badania na obecność środków odurzających.

Jednocześnie Policja prosi osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osoby pokrzywdzonej o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie lub telefoniczny pod numer 62 732 42 11. Wstępnie policjanci ustalili, że mężczyzna w dniu zdarzenia ubrany był w koszulę w kratę, spodnie typu dżins oraz miał ubraną na głowie czapkę z daszkiem. Mężczyzna o szczupłej budowie ciała, około 180 cm. wzrostu.