Nie mają szczęścia mieszkańcy Osiedla nr 3 Krępa do inwestycji drogowych. Betonowe płyty, które zostały zabrane z odcinka ul. Skłodowskiej-Curie nadal nie wróciły na swoje pierwotne miejsce, a mieszkańcy na brakującym odcinku drogi, który prowadzi do Galerii Ostrovia, grzęzną w błocie. Druga ulica, która miała być w 2016r. zrobiona, od 11 miesięcy czeka na modernizację.

Miejski Zarząd Dróg dopiero pod koniec września przetarg ogłosił, ale do 17 listopada przetarg nie został od rozstrzygnięty. Nadal nie wyłoniono firmy (spośród 6, które złożyły oferty), z którą zostanie podpisana umowa i rozpocznie sie remont fatalnej nawierzchni

kk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z pierwotnych zapisów przetargu wynikało, że ul. Nowa Krępa będzie miała nową nawierzchnie (bez chodników) do połowy grudnia 2016r. Teraz pojawiają się informacje, że będzie wykonana dopiero do końca maja 2017r. Czyli 17 miesięcy po wpisaniu jej do budżetu na 2016 r!

Każdego roku swoje propozycje do budżetu na następny rok składają rady osiedli. Rada osiedla nr 3 „Krępa” w 2015 roku złożyła wniosek, by zmodernizować ul. Nowa Krępa w Ostrowie Wielkopolskim. Wniosek rady został zaakceptowany przez radnych, przegłosowany i znalazł się w budżecie do realizacji w 2016 roku. Na modernizację drogi zarezerwowano pół miliona złotych. Na majowym spotkaniu z mieszkańcami osiedla zastępca prezydenta Ziemowit Borowczak zapewniał, że dokumentacja jest przygotowywana, a przetarg ruszy najpóźniej w sierpniu. Nie ruszył. Dopiero pod koniec września 2016 roku (po blisko 9 miesiącach od uchwalenia budżetu) został ogłoszony przetarg na wykonanie tej modernizacji.

Planowany odcinek do modernizacji to 998 metrów ul. Nowa Krępa od ul. Skłodowskiej do ul. Przy Lesie. Droga jestw  fatalnym stanie. Tędy jeździły – głównie nocami –  cieżarówki na budowę obwodnicy – co potwierdzają sami mieszkańcy ulicy na spotkania z osiedlowcami.

2016-11-17 ok24.tv