Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 19- letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego, zatrzymanemu przez policjantów z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa kradzieży. 19-latek wykorzystując chwilową nieobecność swojego znajomego zabrał z jego samochodu pieniądze w kwocie 750 złotych.

W środę policjanci ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który okradł swojego znajomego. Mężczyzna kilka dni temu skradł z samochodu pokrzywdzonego pieniądze w kwocie 750 złotych. W momencie, gdy jego kolega wyszedł na chwilę z auta, on otworzył schowek z którego skradł pozostawioną gotówkę.

Gdy po jakimś czasie pokrzywdzony zorientował się, że z auta zniknęły pieniądze, postanowił porozmawiać z kolegą, który wówczas przebywał w jego samochodzie. Mężczyzna przyznał się, że skradł ze schowka 750 złotych, i miał zamiar je oddać, lecz jeszcze ich nie zarobił.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci zatrzymali 19-latka. Po zebraniu całości materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili również, że w miniony weekend ten sam sprawca dokonał kradzieży wózka dziecięcego o wartości 1200 złotych z klatki schodowej z jednych z mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Mundurowi przedstawili mu zarzuty kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. W rozmowie z policjantami przyznał, że skradziony wózek dziecięcy sprzedał nieznanemu mu mężczyźnie za 50zł. A pieniądze potrzebował na zakup dopalaczy.

Za popełnione przestępstwa, których dopuścił się 19-latek grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

2015-05-15 ok24.tv za KPP w Ostrowie Wielkopolskim