Danuta Czajka, od 2007 roku roku piastująca funkcję Skarbnika Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – odchodzi na emeryturę. Ponieważ skarbnika powołuje i odwołuje Rada Miejska (niegdyś miała jeszcze uprawnienia do powoływania i odwoływania sekretarza miasta), formalnie zgodę na przejście skarbnika na emeryturę musi wyrazić rada Miejska poprzez uchwałę o odwołaniu. Zwykle wraz z odwołaniem powoływany jest następca.

42 lata pracy, 12 lat na stanowisku skarbnika, zmiana trzech prezydentów – więc wystarczy. To jest taki czas, że trzeba coś zmienić, trzeba odejść. Zanim podjęłam decyzję o przejściu na emeryturę, przygotowałam sobie pomysły, aby się na niej nie nudzić – zawsze chciałam się uczyć języków obcych, nie mam też prawa jazdy, bo nigdy nie miałam czasu, aby je zrobić. Planuję zrobić wiele rzeczy, na które właśnie dotychczas brakowało mi czasu. Mam nadzieję, że na emeryturze będę miała taką możliwość – powiedziała Danuta Czajka.

Danuta Czajka kończy prace w samorządzie 25 stycznia 2019r. Kto ją zastąpi – na razie nie wiadomo.  Wiadomo jedynie, że nowy skarbnik musi być powołany przez radnych.

– Pani Danko, coś się kończy, coś zaczyna. Od 2007 trzymała pani wodze budżetowej fantazji niejednego prezydenta i samorządowca, który zawsze miał jakieś oczekiwania. I dzięki temu, że trzymała pani je w ryzach i zbudowała z zespołem podwaliny, mogło się w Ostrowie wydarzyć tyle dobrego. Dziękujemy za te 12 lat ciężkiej pracy. Życzymy dużo zdrowia, żeby na zasłużonej emeryturze zrealizowała pani wszystkie plany i marzenia, które przez tyle lat musiała pani odkładać – powiedział radny Jakub Paduch, dziękując Danucie Czajce za lata pracy.

Danuta Czajka zastąpiła na tym stanowisku wieloletnią skarbnik Janinę Frączek, która w 2007 roku przeszła na emeryturę.

2018-12-27 ok24.tv