Zamiast niezabudowanej działki, komornik z Kalisza zlicytował 2-hektarową działkę wraz z domem. Kuriozalnym wydarzeniem z Kakawy Starej w gminie Godziesze Wielkie zajęła się Elżbieta Jaworowicz w „Sprawie dla reportera”.
kakawa-2  kakawa-1

W ostatnim odcinku „Sprawy dla reportera” z 28 maja br., Elżbieta Jaworowicz przedstawia dramat rodziny z Kakawy Starej. Przez zadłużenie syna dochodzi do licytacji gospodarstwa. Jak twierdzi występująca w programie Krystyna Okońska, córka pokrzywdzonego małżeństwa, numeracje działek zostały pomylone i przez ten błąd zlicytowano działkę wraz z domem, a nie samą działkę niezabudowaną. Tym samym za 18 tysięcy złotych właścicielami dwóch hektarów ziemi i domu stali się … niedalecy sąsiedzi poszkodowanej rodziny. Nabywcy przystępując do licytacji, wiedzieli, że jej przedmiotem jest działka wraz z budynkami. W domu mieszkają starzy, schorowani, wymagający opieki rodzice Krystyny Okońskiej. Nowi właściciele nieruchomości naliczają im czynsz za bezumowne korzystanie z ich własności.

Zaproszeni do studia specjaliści: Lidia Staroń z Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, prawnik, Roman Sklepowicz i Janusz Wojciechowski, były sędzia, były prezes Najwyższej Izby Kontroli jednogłośnie przyznali, że ta sytuacja jest skandalem, a prawo stoi po stronie pokrzywdzonej rodziny. Janusz Wojciechowski zapewnił, że po programie zwróci się do prokuratury, by ta zajęła się tą sprawą z urzędu. Swoją pomoc zaoferował także adwokat Roman Sklepowicz, który uważa, że komornika trzeba postawić w stan oskarżenia, a ponadto ubiegać się w sądzie o odszkodowanie dla pokrzywdzonej rodziny.

AG, fot. Sprawa dla reportera, 28.05.2015