26 lutego w siedzibie samorządu Nowych Skalmierzyc doszło do podpisania kontraktu na wykonanie największej tegorocznej inwestycji przewidującej modernizację miejskiego stadionu.

IMG_2780

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Umowę w imieniu warszawskiego przedsiębiorstwa Moris Polska sp. z o.o., którego oferta wygrała ogłoszony na początku stycznia przetarg, podpisali jego przedstawiciele: Regionalny Dyrektor ds. Inwestycji Tomasz Skowroński oraz Dyrektor Techniczny Piotr Królikiewicz, a w imieniu samorządu Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożena Budzik. Mając na uwadze doświadczenie firmy Moris Polska w realizacji tego typu inwestycji, żywię nadzieję, iż nasze przedsięwzięcie zostanie wykonane z należytą starannością. Planowane centrum sportowe będzie nowoczesnym obiektem z którego będą korzystały nie tylko nasze kluby piłkarskie, ale i społeczności szkolne oraz mieszkańcy. Urozmaicenie i poszerzenie oferty pozwoli na większe wykorzystanie obiektu przez mieszkańców – mówiła burmistrz.

Inwestycja, której koszt wyniesie blisko sześć milionów złotych, będzie realizowana w cyklu dwuletnim. W roku bieżącym obok istniejącej już murawy zostanie wybudowane nowe boisko treningowe wraz z niezbędną infrastrukturą i oświetleniem. W roku 2017 w miejscu starych trybun powstaną nowe a także przyległy do nich budynek z toaletami i pomieszczeniami techniczno-socjalnymi. Prace rozpoczną się już od początku marca, a ich zakończenie planowane jest na październik 2017 roku.

2016-02-29 ok24.tv