Na rozbudowę obiektu żłobka samorząd przeznaczył kwotę ponad 1 mln 550 tys. zł, z czego aż 1 mln 212 tys. zł stanowiły środki z dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch 2015”. Placówka powstała dzięki rozbudowie Publicznego Przedszkola Nr 1 „Jarzębinka”. Funkcjonują w nim dwa oddziały żłobkowe składające się z sali zabaw, sali leżakowania, łazienki, szatni oraz aneksu kuchennego.

IMG_2446 IMG_2499

Na chwilę obecną do żłobka uczęszcza trzydzieścioro dzieci, które z chwilą osiągnięcia wieku przedszkolnego zostaną przeniesione do „Jarzębinki”, co pozwoli sukcesywnie przyjmować kolejnych najmłodszych mieszkańców. Otwarcie wiązało się z przecięciem wstęgi, którego wspólnie dokonali burmistrz Bożena Budzik, przewodniczący Rady Kazimierz Sipka, posłanka Andżelika Możdżanowska, dyrektor Anna Walczak, kierownik Delegatury WUW Anna Zarębska oraz przedstawicielka rady rodziców Marta Pawlak.

– Z wielką radością przybywam na uroczystość otwarcia Żłobka Gminnego, ponieważ wiem jak bardzo mieszkańcy wyczekiwali powstania pierwszej tego typu placówki na naszym terenie. Działa ona z powodzeniem już od dwóch miesięcy, także dzisiejsze symboliczne przecięcie wstęgi w piękny i uroczysty sposób przypieczętowuje nie tylko zakończenie robót budowlanych, ale i sprawne rozruszanie instytucji. To wydarzenie ma więc charakter wielkiego święta. Świętujemy przede wszystkim uśmiech dzieci, które wspaniale zaklimatyzowały się w tym mieniącym się kolorami miejscu i wśród przyjaźnie nastawionych opiekunów – nie kryła swojej dumy burmistrz Bożena Budzik.

Uroczystość uświetnił występ dzieci z przyległego przedszkola.

2016-02-11 ok24.tv