W czasie ostatniej akcji w Nekli (28-29.12.2019) spalił się agregat, z którego korzystała SiRobus Mobilne Centrum Koordynacji Poszukiwań. Niestety, zakup nowego przerasta możliwości finansowe ratowników SiR, dlatego ratownicy proszą o pomoc.
Warto dodać, ze po 36 godzinach poszukiwań Pani Magdalena została odnaleziona cała i zdrowa na terenie powiatu wrzesińskiego.
Bez sprawnego agregatu nie możemy prowadzić działań za pomocą Mobilnego Centrum Koordynacji Poszukiwań.
„Z każdą akcją wiązało się ryzyko – czy każdy z nas wróci, czy uda się odnaleźć osobę zaginioną – co będzie na nas czekało na miejscu? Jestem naprawdę pod wrażeniem tego co udało się osiągnąć w 2019 roku. Czasem wracam myślami do niektórych akcji „co by było gdyby?”, „co można poprawić?” – patrząc na to widzę poświecenie każdego z nas na 110%.
Przemoknięci, przepoceni idąc na pomoc nieznanej osobie, w nieznanym ciężkim terenie, dzień czy też w nocy. Czasem byliśmy we dwójkę, czasem było nas ponad 20. Jeździmy po 100 kilometrów, aby usłyszeć „dziękuję”, bo to „tylko” tyle co możemy otrzymać. A największą nagrodą jest to, kiedy widzimy osobę żywą, która czeka na nas, na pomoc. Idziemy w totalnych ciemnościach, świecąc latarką… Niestety, czasem musimy przekazać rodzinie najgorszą wiadomość – wiemy jednak, że nasza misja była potrzebna i przynosi najbliższym spokój ducha. Chociaż tak możemy im pomóc.” – Błażej, ratownik SiR