Siostry dominikanki z Broniszewic, prowadzące dom opieki dla niepełnosprawnych chłopców, nie zwalniają tempa. Ostatnio było o nich głośno, gdy do zbiórki na rzecz chorych maluchów włączyły się takie gwiazdy jak Filip Chajzer i Patryk Vega. Ten drugi nakręci nawet o dominikankach i ich „Domu Chłopaków” dokument. Teraz zakonnice włączają się w nowy projekt stacji BBC Earth

„Dynastie” to historie pięciu zagrożonych gatunków zwierząt, opowiadane z perspektywy jednego, wyjątkowego przedstawiciela. W ten sposób w programie poznajemy: Davida – szympansa, szukającego wsparcia u doświadczonych członków stada, by obronić swoją pozycję, Black Tip – zbuntowanego likaona, walczącego o terytorium ze swoją matką, Charm – lwią przywódczynię, prowadzącą rodzinę przez największe zagrożenia sawanny, Raj Bharę – świeżo upieczoną tygrysią mamę, starającą się zapewnić bezpieczeństwo swojemu potomstwu oraz dostojną dynastię pingwinów, która tylko razem może stawić czoła najzimniejszej i najokrutniejszej zimie na kuli ziemskiej.

BBC Earth skłania do refleksji. W ramach akcji „Wiele nas łączy” poproszono aktorki Beatę Ścibakównę i Olgę Frycz, restauratorkę Larę Gessler, Siostry Dominikanki z Broniszewic oraz himalaistę Adama Bieleckiego, aby opowiedzieli o życiowych sytuacjach, postawach, wartościach i przekonaniach. Efekt? Trudno ocenić, czy znane osobowości mówią o sytuacji swojej czy zwierząt. Czy aby na pewno nasze światy różnią się aż tak bardzo?

2018-11-25 ok24.tv za faktykaliskie.pl