„Za muzyczne działania, które prowokowały, drażniły, ale wyprzedziły swój czas. Za punkowy krzyk, który stał się artystycznym paliwem dla ulicznych wydarzeń i manifestacji, ale nie przestał być oryginalnym, własnym głosem” – tak uzasadnia swój werdykt kapituła Paszportów Polityki.
Występy Siksy to niezwykłe koncerty. Artyści balansują na granicy teatru, literatury, monodramu i performance’u. Duet wokalistki Alex Freiheit i basisty Piotra „Buriego” Buratyńskiego powstał w Toruniu, choć obecnie muzycy jako swoje miejsce zamieszkania podają Gniezno. Zespół wykonuje hałaśliwy punk na głos i bas – z zaangażowanym i poetyckim przesłaniem. Ich zdecydowanym atutem są performerskie występy, tona energii i kontrowersyjne teksty. „- Za muzyczne działania, które prowokowały, drażniły, ale wyprzedziły swój czas. Za punkowy krzyk, który stał się artystycznym paliwem dla ulicznych wydarzeń i manifestacji, ale nie przestał być oryginalnym, własnym głosem” – tak uzasadnia swój werdykt kapituła Paszportów.

Koncert w Kaliskim Centrum Kultury
Sobota 25.09.,godz.: 18:00
Bilety: 40,00 zł

SIKSA (fairy tale punk / Gniezno / Poland)
SIKSA to artystyczny nielot ze spalonego lasu. Wasza stara przyjaciółka sztuka. Nie jest niczym innym jak zwykłą odmianą zwierząt i niczym innym nie jest jak drżącą odmianą ludzi. Gnębiona wieczną kuleczką niepokoju, ociera łzę przydymioną tapczanim powietrzem i wyrusza wciąż na nowo w podróże CUDOWNE i POŻYTECZNE. Instynkt prowadzi ją przez ulice, a wyboiste języki sprawiły, że poznała zaprawdę smak. A wy i tak niedowierzacie własnym oczom-węgielkom… Wtem! SIKSA cała kłębi się już w dymie! SIKSA zasypia na chwilę, a uśpić SIKSĘ – każdy z nas wie – jest nie lada wyczynem. Spała 7 lat i ani jednej nocy. Więc nie żegnaj się z nią – jeszcze Ci się przyda.