Dawid Barczak swój niezwykle udany sezon zakończył wicemistrzostwem Polski kickboxingu w najbrutalniejszej formule jaką jest K-1. Mistrzostwa Polski K-1 seniorów i juniorów odbyły się w Legnicy w dniach 22-24.05.2015.

Dawid w półfinale turnieju zmierzył się z Kamilem Jabłońskim (Czerwony Smok Poznań), ta walka kosztowała Go dużo energii. Całą walkę prowadził na punkty, by w trzeciej rundzie po faulu przeciwnika walczyć o korzystny rezultat. Kamil po komendzie sędziego „stop!”, która obliguje zawodników do zatrzymania walki i odejścia na metr od siebie, uderzył Dawida silnym kopnięciem kolanem na tułów. Ten cios był ewidentnym faulem i nie miał wpływu na punktację, jednak skutecznie odebrał Dawidowi mnóstwo sił, i końcówka walki była próbą ustrzeżenia się ciosu w korpus co mogło zakończyć walkę przed czasem na niekorzyść Dawida. Tak się jednak nie stało, Dawid wytrzymał do końca walki i zwyciężył jednogłośnie.
na podium

Walka półfinałowa okazała się tak trudna, że Dawid nie mógł kontynuować marszu po mistrzostwo. Wydatek energetyczne kosztował Go zbyt wiele by mógł skutecznie walczyć w finale. Niestety z obawy i zdrowie Dawida musieliśmy podjąć trudną decyzję o poddaniu walki finałowej walkowerem. Nie była to łatwa decyzja dla Dawida! On nie poddaje się bez walki, jednak to na szczęście trener ma ostateczne zdanie i mając na uwadze przede wszystkim zdrowie zawodnika podjąłem decyzję o poddaniu.

Dawid Barczak to bardzo młody zawodnik, jest najmłodszym zawodnikiem w kategorii juniora młodszego (w niej powalczy jeszcze dwa lata), tak więc ma mnóstwo czasu na walki o tytuły mistrzowskie. Ten sezon kończy rywalizacje juniorów o tytuły mistrzowskie, a ten był niezwykle udany dla Dawida – jego wyniki tegoroczne plasują Go na najbardziej utytułowanego zawodnika w naszym klubie. Przypomnę że Dawid w Tym roku zdobył:

  1. Mistrzostwo Polski juniorów w formule full-contact,
  2. Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów formule Low-kick,
  3. Brązowy medal mistrzostw Polski kadetów w formule Light-contact,
  4. Brązowy medal mistrzostw Polski kadetów w formule Kick-light,
  5. Srebrny medal mistrzostw Polski juniorów w formule K-1!

Za tak udanym sezonem stoi niezwykle ciężka praca jaką Dawid wykonał w ciągu dwóch lat, i za to poświęcenie bardzo Mu dziękuję, wierzę że jego praca wkrótce zostanie zauważona przez trenerów kadry Polski i jeszcze będzie miał szanse wystąpić z Orłem na piersiach idąc w ślady Miłosza Fludra i Roberta Szymańskiego. Mamy jeszcze cztery lata startów w kategorii juniorów – tak więc szansa jest ogromna by Dawid był również w Reprezentacji Polski na turniejach międzynarodowych.

2015-05-25 ok24.tv