Obecny prezydent Kalisza – Grzegorz Sapiński musi przeprosić byłego wiceprezydenta miasta – Daniela Sztanderę. Taki wyrok zapadł w czwartek w kaliskim Sądzie Okręgowym w sprawie o zniesławienie Sztandery.

Sapiński oprócz przeprosin musi także zapłacić 5 000 zł nawiązki na rzecz Domu Dziecka w Kaliszu i pokryć koszty procesu. „Sprawa dotyczy wpisu na jednym z portali społecznościowych w okresie kampanii wyborczej przed II turą wyborów samorządowych na profilu Grzegorza Sapińskiego – powiedział Daniel Sztandera. – W tym wpisie podał nieprawdę o mojej osobie. Celem nieprawdziwych informacji było oczernienie mojej osoby i pokazanie społeczeństwu, że prezydent Janusz Pęcherz zatrudnia w ratuszu niewłaściwe osoby. Ja nie znam przypadku aby w Polsce prezydent miasta musiał przepraszać za zniesławienie. 12 lat pracowałem w ratuszu, miałem różne kontakty, z różnymi ludźmi. Nie znam takiego przypadku. Niestety, to pokazuje tylko poziom ludzi z jakimi mamy do czynienia w Kaliszu”.


Czwartkowy wyrok nie jest prawomocny. Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński może się od niego odwołać. To drugi wyrok w tej sprawie. Na początku października, także za zniesławienie Sztandery został skazany Konrad Cz.

2015-11-19 ok24.tv za rc.fm