Wydziały Pracy w Sądach Rejonowych w Ostrowie Wlkp. i Kępnie nie zostaną zlikwidowane – poinformowali na wczorajszej konferencji prasowej w Ostrowie Wlkp. parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Ławniczak i Łukasz Mikołajczyk.

Ministerstwo Sprawiedliwości pod koniec 2018 roku rozważało likwidację Wydziałów Pracy w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wlkp. oraz w Kępnie z dniem 1 kwietnia 2019 r.
Gdyby do tego doszło, wówczas orzekaniem spraw zajmowałby się sąd w Kaliszu.
– Przy ilości spraw prowadzonych przez te wydziały, najbardziej ucierpieliby ludzie niemajętni, którzy po kilka razy musieliby dojeżdżać do sądu poza terenem swojego zamieszkania z odległych miejscowości – powiedział poseł PiS Tomasz Ławniczak.
Dlatego wspólnie z senatorem Łukaszem Mikołajczykiem interweniowali w ministerstwie sprawiedliwości za pozostawieniem wydziałów w tych dwóch wielopolskich miastach.
– Od strony formalno-prawnej decyzja ministra sprawiedliwości o pozostawieniu wydziałów została pozytywnie rozpatrzona. To jest dobra informacja dla mieszkańców naszego regionu – poinformował senator PiS Łukasz Mikołajczyk.
(onet)