Kiedy wreszcie raz na zawsze zostanie uporządkowany i rozwiązany problem samochodów na ostrowskim rynku – pytał na lutowej i ponownie na sierpniowej sesji radny Łukasz Jędrzejak. Co ciekawe – radny pyta o to Panią Prezydent a jednocześnie startuje z jej listy do Rady Miejskiej. jak zauważa Krystyna Wojczyńska, która także ubiega się  o mandat radnej, z  listy PIS, „Radny Jędrzejak 4 lata temu miał w swoim programie m.in. budowę parkingów buforowych, aby „usunąć” samochody z rynku. Gdzie te parkingi, gdzie zrewitalizowane boisko przy Harcerskiej? Radny pyta? Ja też pytam, gdzie realizacja obietnic – napisała n FB Krystyna Wojczyńska.

To nie pierwsze wystąpienie radnego w tej sprawie – o rynek pyta od co najmniej 4 lat. Problem w tym, że mimo szumnych zapowiedzi, efekt jest żaden. Auta nadal jeżdżą wzdłuż zachodniej pierzei rynku, nie maleje także liczba parkujących samochodów.  – Kierowcy traktują rynek jako drogę przejazdową, a miejsca postojowe – jak darmowe parkingi –  grzmiał radny Lukasz Jędrzejak na sesji.

Rynek nadal królestwem aut

W odpowiedzi usłyszał od Prezydent Beaty Klimek, że jest kolejna koncepcja dotycząca  uporządkowania przestrzeni Rynku   i fragmentu ulicy Raszkowskiej, w której przewidziano rozwiązania zwiększające atrakcyjność – przyjazność dla pieszych.

– Rozwiązania te wpłyną także na zmniejszenie ruchu pojazdów. Na tym etapie rozważana jest  sprawa sposobu realizacji proponowanych rozwiązań. Niezależnie od tych planów Straż Miejska zostanie zobowiązana do zwrócenia szczególnej uwagi na kwestie związane z ruchem pojazdów na ostrowskim Rynku – napisała w lutym Prezydent Beata Klimek.

Na interpelacje sierpniową odpowiedź była podobna – Wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg skłaniamy się do zastosowania wysuwanej z podłoża dezaktywowanej kartą NFC, bądź pilotem z równoczesną możliwością zdalnego sterowania z dyżurki Straży Miejskiej i policji. (…) Jednak realizacja tego rozwiązania możliwa jest wraz z początkiem roku, ze względu na wydane dotychczasowe zezwolenia – czytamy w odpowiedzi przez Prezydent Beatę Klimek  we wrześniu 2018r.

Czyli na ostrowskim rynku od 4 lat BEZ ZMIAN. Uspokojenie ruchu w centrum miasta zapowiada w swym programie wyborczym kandydat Koalicji Obywatelskiej Damian Grzeszczyk. W jego programe jest m.in. budowa naziemnych i odziemnych parkingów w centrum miasta.

2018-09-26 ok24.tvfot. FB. D.Grzeszczyk