Wybory coraz bliżej i mimo końcówki wakacji komitety wyborcze powoli kompletują listy kandydatów na radnych w poszczególnych okręgach, ale najwięcej emocji zawsze wzbudzają kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Kampania będzie krótka – wybory odbędą się w niedzielę 21 października 2018r. 

Wiadomo na dziś, że do gry o fotel rezydenta Ostrowa Wielkopolskiego wkroczył radny Alojzy Motylewski, który zarejestrował w PKW swój komitet. Wcześniej chęć kandydowania zgłosili adwokat Damian Grzeszczyk z Koalicji Obywatelskiej i senator Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Mikołajczyk. Aktualna Prezydent Beata Klimek nie ogłosiła jeszcze ubiegania się ponownie o fotel prezydenta, jednak podczas środowej gali wręczania miejskiego becikowego już pojawiła się ekipa filmująca materiał do spotu wyborczego (na fotografiach widać kamerę i krany z mikrofonem).

Na dziś wiadomo, że o fotel burmistrza Raszkowa nadal będzie ubiegał się Jacek Bartczak, nic nie słychać o konkurentach. Najcięższy bój w miastach i gminach powiatu ostrowskiego zapowiada się w Nowych Skalmierzycach. Dotychczasowa burmistrz Bożena Budzik po tym jak prokuratura postawiła jej zarzuty mobbingu oświadczyła, że po tej kadencji przechodzi na emeryturę, na czele urzędu stoi nieprzerwanie od 1992 roku – od 26 lat! Na dziś wiadomo, że kandydatów może być czterech: Jerzy Łukasz Walczak – radny trzech kadencji i członek Zarządu Powiatu, Paweł Błaszczyk, Daniel Mituła i Tadeusz Gierz.

O fotel wójta Gminy Ostrów Wielkopolski – na dziś – powalczy troje kandydatów: obecny wójt Piotr Kuroszczyk popierany przez PSL, kandydat Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Królak i Karolina Krawczyk, która w 2014r.w II turze przegrała z Kuroszczykiem.

Wójt Sieroszewic Czesław Berkowski nie będzie walczył o reelekcję – jest wójtem także od 1992 r! W Odolanowie o fotel burmistrza ponownie zawalczy Marian Janicki. Czy będzie miał kontrkandydatów? Na razie oficjalnie nie wiadomo.

O fotel wójta Sieroszewic powalczą trzy osoby. Na start nie zdecydował się – póki co –  radny powiatowy z Sieroszewic Arkadiusz Wojtczak, popierany przez PSL. W gminie Przygodzice wiadomo jedynie, że o reelekcje będzie się ubiegał wójt Krzysztof Rasiak z PSL.

Nowe nazwiska przewijają się – w kuluarowych póki co – rozmowach na temat kandydatów na radnych do powiatu ostrowskiego. Startować mają m.in. obecna zastępca prezydenta Ewa Matecka, prezes CRK Bartosz Ziółkowski, kierownik oddziału ginekologicznego Tomasz Gostomczyk, wicedyrektor z SP 9 Maria Gryczka. Kandydaci lewicy do powiatu ostrowskiego startować będą z listy firmowanej szyldem i twarzą obecnej prezydent Beaty Klimek.

2018-08-22 ok24.tv