4,5 kilometra będzie liczyć pierwszy odcinek obwodnicy Kępna. Umowę na jego wykonanie podpisano w środę w Opolu. Droga połączy krajową „jedenastkę” z S8 w kierunku Warszawy i Wrocławia. Tego samego dnia ogłoszono przetarg na wykonanie drugiego etapu obwodnicy – wysuniętego najbardziej na południe fragmentu Wielkopolski.

podpis1Obwodnica powstanie wzdłuż drogi ekspresowej S11. Pierwszy odcinek wybuduje firma Budimex SA, która wygrała przetarg ogłoszony przez opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad koordynujący inwestycję.- Zgodnie z umową firma ma zaprojektować i zbudować dwujezdniowy odcinek obwodnicy. Droga będzie miała prawie 4,5 km i połączy DK nr 11 z węzłem „Kępno-Krążkowy”, wybudowanym w ramach budowy drogi ekspresowej S8 Syców – Kępno – Wieruszów – Walichnowy – wyjaśnia Michał Wandrasz z GDDKiA w Opolu. – Dzięki obwodnicy część ruchu tranzytowego, który w tym momencie odbywa się DK 11, przez Kępno, zostanie wyprowadzona z miasta.

Inwestycja będzie kosztować ponad 66 milionów złotych i zakończy się pod koniec 2018 roku. Tego samego dnia, którego podpisywano umowę na budowę pierwszego odcinka, GDDKiA w Poznaniu ogłosiła przetarg na wykonanie jej drugiego fragmentu, liczącego prawie 7 kilometrów.

Termin składania wniosków  to 10.11.2015 r. godz. 11.30.  GDDKiA wymaga, aby prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zostały ukończone w ciągu 37 miesięcy od daty podpisania umowy. Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowie w/w odcinka oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Zrealizowana inwestycja umożliwi wjazd i zjazd z nowo wybudowanej drogi ekspresowej S8 w kierunku Poznania i Bytomia omijając po wschodniej stronie miejscowości Kępno oraz Baranów. Umożliwi również wjazd i zjazd na drogę S8 w kierunku Warszawy i Wrocławia. Poprawi także w znaczący sposób sytuację związaną z przebiegiem ruchu tranzytowego przez miasto Kępno.

2015-10-09 ok24.tv za faktykaliskie.pl