Urząd Miejski rozstrzygnął konkursy na dwa stanowiska w Biurze ds. Promocji i Informacji Miejskiej. Funkcję podinspektora ds. projektowania graficznego i obsługi teleinformatycznej pełnić będzie Joanna Czajczyńska. Stanowisko inspektora ds. informacji miejskiej obejmie Tomasz Staszczyk.

Joanna Czajczyńska została wyłoniona spośród 10 kandydatów. Wcześniej pracowała  jako grafik komputerowy m.in. w Agencji Artystycznej Pink Elephant i w MTM Industries. „Pani Joanna posiada najbogatsze doświadczenie w zakresie projektowania graficznego w tym opracowywania identyfikacji wizualnej. Przedstawione portfolio obrazuje jej znakomitą wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, wskazując również na jej samodzielność, pomysłowość, kreatywność oraz twórczość w realizowanych projektach – uzasadnia komisja konkursowa. – Pani Joanna posiada wiedzę w zakresie promocji i reklamy. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej przekonała członków Komisji, że jest osobą, która za sprawą swojego doświadczenia, umiejętności i cech osobowościowych będzie merytorycznym wsparciem dla całego zespołu Biura Promocji i Informacji Miejskiej”.

Stanowisko inspektora ds. informacji miejskiej obejmie Tomasz Staszczyk, dziennikarz. Pokonał 6 innych kandydatów zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną. „Kandydat posiada najbogatsze doświadczenie w pisaniu informacji prasowych, artykułów, wywiadów, które zdobył m.in. jako redaktor gazet, jak również redaktor naczelny portali internetowych. Tomasz Staszczyk jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy w Kaliszu, cechuje się znakomitym stylem pisarskim i lekkim piórem – uzasadnia komisja. – Ponadto, jest osobą otwartą i pogodną. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej zaprezentował się najlepiej spośród wszystkich kandydatów, przekonując tym samym członków komisji, że jest osobą, która za sprawą swojego doświadczenia, umiejętności i cech osobowościowych będzie merytorycznym wsparciem dla całego zespołu Biura ds. Promocji i Informacji Miejskiej”

Na zdj. Elżbieta Zmarzła, rzecznik prasowy prezydenta oraz wiceprezydenci Piotr Kościelny i Artur Kijewski

– Myślę, że obie osoby doskonale wpiszą się w skład biura. Najpóźniej 11 czerwca zostaną podpisane umowy z nowo wybranymi kandydatami – mówi Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza.

Miasto nie rozstrzygnęło jeszcze konkursu na stanowisko ds. obsługi organizacyjnej prezydenta, o które ubiegają się 33 osoby. W sumie o 3 etaty w ratuszu aplikowało 67 osób.

2015-06-08 ok24.tv za faktykaliskie.pl