Z partii Janusza Palikota odchodzi szef wielkopolskich struktur partii – Jacek Krawczykowski. Razem z nim z partią Janusza Palikota żegna się rzecznik partii w Wielkopolsce, sekretarz i szef okręgu. Powód? Palikot chce iść do wyborów sejmowych samodzielnie, Krawczykowski uważa że jedyną szansą na dobry wynik lewicy są szerokie listy łączące różne ugrupowania. Swoją decyzję Jacek Krawczykowski ogłosił w programie „Politycy do Tablicy” na antenie Radia Merkury.

Krawczykowski podkreśla, że z programem Palikota nadal zgada się w 100%. Jak dodaje Krawczykowski – czas skończyć spory i usiąść do rozmów – jeśli lewica nie stworzy jednej listy, a podzieli się na kilka partii, to lewicy w nowej kadencji Sejmu może nie być.

Krawczykowski cały czas zostaje sekretarzem ugrupowania Europa Plus, którego przewodniczącym jest wielkopolski polityk Marek Siwiec. – Bardzo dobrze rozumiem ich dylematy – ich rezygnacja oznacza to, że lider nie stanął na wysokości zadania. Jeśli Palikot zmieni zdanie to wrócimy. My udowodniliśmy, że potrafimy walczyć, pod warunkiem, że działania to nie para w gwizdek – mówi Marek Siwiec.

Lider – Janusz Palikot – nie odbierał dziś telefonu.

2015-06-17 ok24.tv za radiomerkury.pl