Policjanci do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali 44-letniego mieszkańca Kępna, który rozprowadzał narkotyki na terenie miasta. Dealer trafił do aresztu.
Policjanci zespołu do walki z przestępczością narkotykową namierzyli i zatrzymali 44-latka, którego podejrzewali o rozprowadzanie amfetaminy w Kępnie. Dealer jest on dobrze znany kępińskim policjantom, którzy interesowali się nim od dłuższego czasu. Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna ukrywa działki amfetaminy w specjalnie przygotowanych schowkach w rowerze.

W trakcie zatrzymania był bardzo pewny siebie – od razu dobrowolnie poddał się przeszukaniu zapewniając, iż nie posiada żadnych narkotyków. Był natomiast całkowicie zaskoczony, gdy policjanci przystąpili do przeszukania jego roweru. Po odkręceniu siodełka okazało się, że w rurce ukryte zostały woreczki z amfetaminą. Rower zabezpieczono, a potem rozkręcono. W kolejnych miejscach policjanci znaleźli ukrytą amfetaminą, która była już przygotowana do dalszej odsprzedaży.

Policjanci odnaleźli również specjalne przedmioty, którymi diler wyjmował z roweru narkotyki. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania, kryminalni w podobnych miejscach znaleźli kolejną znaczną ilość narkotyków. Łącznie zabezpieczono u niego ponad 130 gramów narkotyków, które była podzielona na mniejsze działki i popakowana we woreczki strunowe. Przy zatrzymanym zabezpieczono również pieniądze, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie, iż pochodzą ze sprzedaży narkotyków.
Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrowie. Zarzut to udział w obrocie znacznymi ilościami środków psychotropowych. 44 latek trafił do aresztu.